Jūs jūtaties garlaikots iedomājoties par futbola spēlēšanu, kas ir kļuvusi tik izplatīta šajās dienās? Regbijs nav pietiekami moderns un jūsu slidošanas prasmes nav tik teicamas, lai spēlētu hokeju? Tad aplūkojiet ar mums tuvāk dažus no vistrakākajiem sporta veidiem, par kādiem jebkad būsiet dzirdējuši un varbūt kāds jums liksies pietiekoši saistošs, lai pievērstu tam savu interesi! Uzmanību, gatavību, aiziet!

Buzkaši

Vārds, kuru mēs varētu tulkot kā kazas satveršana. Buzkaši ir Afganistānas nacionālais sporta veids un tas mazliet atgādina polo, esot zirga mugurā. Atšķirība šeit ir tā, ka tā vietā, lai izmantotu bumbu, uz pretinieka vārtiem dalībniekiem šeit ir jāmet ar bezgalvainu kazas ķermeni. Visas kustības ir atļautas, pat iepļaukāt pretinieku! Turklāt, lai padarītu to vēl sarežģītāku, spēle var ilgt vairākas dienas. Neesam pārliecināti, ka drīzumā redzēsim Latvijas komandas izveidi, taču šis sporta veids ir pietiekami traks, lai tam atvēlētu vietu mūsu sarakstā.

 

Siera ripošana

Tās ir Apvienotās Karalistes gadskārtējās tradicionālās sacensības, kurā 200 dalībnieki skrien pakaļ no kalna virsotnes ripojošam siera ritulim. Katrās sacīkstēs vairāki dalībnieki gūst ievainojumus, bet par spīti tam sports katru gadu piesaista arvien vairāk un vairāk cilvēku. Uzvarētājs ir tas, kurš pirmais nonāk līdz kalna apakšai. Un nē, nedomājiet, ka varēsiet noķert sieru, jo tas ripo no kalna ar ātrumu 100 km / h. Vai arī metiet mieru domai par šo sportu un sāciet konkurēt ar Husainu Boltu.

Eukonkanto

Aiz šī dīvaina vārda slēpjas diezgan jauns somu sporta veids- Pasaules čempionāts sievu nešanā. Sportistiem jāiziet sacensību trase ar šķēršļiem 250 m garumā, neļaujot partnerim nokrist, citādi tiek piešķirts 15 sekunžu sods. Kopš Igaunijas pāra pasaules rekorda, daudzi dalībnieki savas sievas nēsā ar galvu uz leju. Uzvarētāji iegūst sievas svara alus apjomu.

Sienas spēle

Regbija paveids, sienas spēle ir viens no mazāk iecienītajiem sporta veidiem pasaulē-tajā spēkiem mērojas divas komandas, kurām nepieciešams virzīt bumbu neatejot no sienas. 30 minūšu laikā spēlētājiem jāsaglabā kontakts ar sienu, lai spēle turpinātu savu gaitu. Pēdējais oficiāli iegūtais punkts šajā sporta veidā ir datēts ar 1909. gadu.

Šaha bokss

Šaha un boksa spēļu apvienojums, šaha boksam pat ir sava pasaules federācija. Katrā spēlē ir 11 kārtas, pāra skaitļi boksam un nepāra skaitļi šaha spēlēšanai (bez boksa cimdiem, protams). Uzvarētājs tiek izvēlēts, kad viens no dalībniekiem tiek nokautēts vai kāds ir uzvarējis šaha spēli. Sports, kas saliedē gan fiziskās, gan garīgās spējas, lai radītu visdīvaināko apvienojumu.

Kabaddi

Kabaddi tika prezentēts 1936. gada Berlīnes Olimpiskajās Spēlēs. Tas ir sports, kas ietilpst cīņas sporta kategorijā. Katrā kārtā komandas dalībniekam jātiek pretinieka pusē un tam jāpieskaras, pirms atgriešanās savā pusē, netiekot nogāztam uz zemes.

Tazera bumba

Vispārsteidžokākais sporta veids šajā sarakstā. Gigantiska futbola buma, kas tiek turēta ar rokām, divi vārti, astoņi traki spēlētāji, katrs aprīkots ar elektrošoka ieroci. Tā ir elektrošoka bumbas spēle. Spēles mērķis ir sasniegt pēc iespējas vairāk punktus. Izmantot elektrošoka ieroci drīkst tikai pret spēlētāju, kura rokās atrodas bumba un tikai tad, kad viņš tuvojas vārtiem. Šodien pastāv tikai četras komandas, un, paskatoties spēles ierakstus internetā, mēs nedomājam, ka vēlētos to izmēģināt. Bet varbūt jūs esat pietiekoši avantūrisks un drosmīgs?