Ja jūs kādreiz domājāt, ka tādos sporta veidos kā hokejs vai amerikāņu futbols ir pārāk daudz vardarbības un tie ir pārāk nežēlīgi, jūs esat tālu no sagatavotības līmeņa, lai lasītu par šeit aprakstītajām sporta disciplīnām. Visā vēsturē cilvēce ir bijusi vairāk nekā radoša, kad runa ir bijusi par “spēlēm”, kas būtu nežēlīgāka par iepriekšējo. Šeit ir īss to saraksts, lai jūs justos daudz labāk par mūsdienu sportu, kas salīdzinoši ir ļoti maigs!

Fuchsprellen (lapsu mešana)

Šis sports bija slavens Vācijā, Nīderlandē un Polijā 17. un 18. gadsimtā. Tas sastāv no lapsu katapultēšanas (lai gan bija iespējams izmantot arī citus dzīvniekus, tiklīdz visi rudie dzīvnieki bija miruši …), izmantojot slingeru, un cenšoties panākt, lai tie sasniegtu iespējami augstāko punktu. Bija iespējams tos uzsviest līdz 7,5 metru augstumam, attiecīgi jūs varat viegli iedomāties, ka piezemēšanās šiem dzīvniekiem bija vairāk nekā sāpīga.  17. gadsimta beigās, Polijas karalis, Augusts II, organizēja lapsu mešanas turnīru, kurā tika nogalinātas 647 lapsas, 533 truši, 34 āpši un 21 kaķis. Ne vēstures aspekts, par kuru šīs valstis var lepoties.

Zosu spēle

Šajā īpaši vardarbīgajā “spēlē”, kuru praktizēja Beļģijā, mērķis bija novilkt galvu no zoss, kas bija vai nu piestiprināta pie riteņa, līdz pusei aprakta vai iesprostota būrī. Lai izklaidi padarītu jautrāku, cilvēki centās noripināt to galvas ar aizsietām acīm vai jājot zirga mugurā. Kaut arī šis sports bija ārkārtīgi nežēlīgs, ir ziņas, ka tas joprojām tiek praktizēts kādā nomaļā Beļģijas reģionā.

Pancras

Grieķijas sports bija arī ļoti vardarbīgs, tā nosaukums sastāvēja no vārdiem “Pan”, kas nozīmē “Viss” un “Cras”, kas nozīmē “Spēks”. Būtībā šis sporta veids bija brīvās cīņas turnīrs, kurā viss bija atļauts, izņemot košanu un pretinieka acu izduršanu. Un daži no jums joprojām domā, ka bokss vai restlings ir kas barbarisks?

Bērnu bokss

Runājot par boksu, nākamais sarakstā ir viens no tiem veidiem, kas var likt negatīvismā saraukt pieri. Otrā pasaules kara laikā un nedaudz pēc tam ASV jūras flotes spēki organizēja bērnu boksa turnīru. Bērniem no dažādām vecuma grupām, kā arī maziem zīdaiņiem, bija jācīnās ringā, līdz kāds no viņiem tiktu nokautēts. Apsverot to, kā tagad mēs domājām, vai iepļaukāšana un pēriens ir cietsirdīgi pret bērniem, mēs varam būt priecīgi, ka esam tālu no tā laika uzskatiem!

Cūkas un Četru Aklo spēle

Ja jums joprojām ir bijusi dūša lasīt šo sarakstu līdz šim brīdim, mēs apsveicam jūs, bet šī “Cūkas un Četru Aklo” spēle” neradīs vietu gaišām domām. Varam būt pateicīgi, ka mēs vairs nedzīvojam viduslaiku periodā un, ka mēs esam civilizēti, jo nākamais apraksts visticamāk naktī sniegs jums murgus (ja jūs vēl neesat lasījis to, kas bija pirms tam…). Tajā laikā cilvēki sapulcināja četrus neredzīgus cilvēkus un cūku (kā jau nosaukums ļauj to uzminēt), un aprīkojot šos cilvēkus ar ieročiem, viņu mērķis ir nogalināt cūku. Protams, ja neviens no dalībniekiem neko neredz, ir milzīgs risks, ka trieciens nebūs skāris cūku, bet drīzāk vienu no biedriem. Un tā bija visas šīs spēles jautrība, tā ka varam būt vairāk nekā atviegloti, ka tā mūsdienās vairs netiek praktizēta.