Iespējams, ka top 50 vai pat top 100 izveidošana būtu pieņemāka, ja ņem vērā neticamo daudzumu pasaulē esošo brīnišķīgo vietu, kas piemērotas pārgājieniem. Izvēlēties tikai sešas no tām bija diezgan liels izaicinājums, bet tas mums ir ļāvis pievērsties tikai  visievērojamākajām takām. Maršruti, kas ir dažāda garuma, grūtas vai vienkārši pārejamas takas, tiem visiem ir kaut kas kopīgs- to piedāvātās ainavas ir neizsakāmi skaistas. Pietiekami labs iemesls, lai nebaidītos mazliet sevi upurēt un riskēt iegūt muskuļu sāpes pēc tam, kad to maršruti ir izieti.

Torres del Plaine nacionālais parks – Čīle

Brīnišķīgs nacionālais parks, kas piedāvā daudzas elpu aizraujošas ainavas starp ledājiem, kalniem un savvaļas dzīvniekiem, kas tur mierīgi dzīvo. Ir pieejami vairāki ceļi. Daži no tiem nav īpaši sarežģīti un var ilgt vienu dienu, ja iešanas temps ir lēns, bet daži citi var likt jums izveidot nometni dabas vidū. Ieteicams veikt W veida maršrutu, kas ļauj atklāt visskaistākās parka daļas. Ceļš, kas iet caur Cero Plaine Grande kalnu un pelēko ledāju. Šai takai varat plānot 4 vai 5 dienas.

Apalahas taka – ASV

Kļuvis populārs pēc Bila Braisona grāmatas “A walk in the wood”, šis ceļš iet gar Amerikas Savienoto Valstu austrumu krastu vairāk nekā 3500 kilometrus. Pati taka nav grūta, bet, ja jūs vēlaties to visu iziet ar vienu piegājienu, tas būtu milzīgs izaicinājums jūsu izturībai. Ir vajadzīgi vairāki mēneši, lai veiktu visu attālumu. Tas atrodas starp blīviem mežiem un brīnišķīgām panorāmām.

Annapurna taka – Nepāla

Annapurna, vārds, kas liek mums sapņot, bet kas ir jānopelna, ja jūs vēlaties to izdarīt ar savu kāju spēku un kurpju pretestību! 206 kilometrus garais maršruts ļaus jums iet caur visiem reģiona interesantākajiem punktiem. Plānojiet dažas kāpšanas nodarbības, jo dažas maršruta daļas ir augstākas par 5000 metriem. Labs treniņš kājām!

Inka ceļš – Peru

Kas var būt labāks veids, kā atklāt slaveno Machu Picchu reģionu, ja ne ar kājām? Machu Picchu nav vienīgais apskates objekts, jo šis ceļš iet arī caur Huayna Picchu- kalnu, kas atrodas netālu no slavenās vietas un no kurienes uzņem gandrīz visus šīs vietas attēlus. Skaists reģions, kas atklājas tikai visdrošākajiem cilvēkiem.

Baltais kalns – Francija, Itālija, Šveice

Mītisks kalns, neticamas ainavas un koku galotnes, ko atklāt jaunā veidā, kamēr vien garie kilometri neliek jums baidīties. Ceļa garums ir aptuveni 170 km, un tā sasniegšanai ir nepieciešamas 2 nedēļas. Ir iespējams iepriekš rezervēt savu izmitināšanās vietu blakus ceļam, un baudīt vietējo virtuvi, lai uzkrātu spēkus turpmākajam ceļam.

Tongariro ziemeļu taka – Jaunzēlande

Lai gan tas atrodas tālu, ir tiešām vērts iegādāties biļeti priekš tā. Ceļš, kas apvieno maršrutu pa Ngauruhoe kalnu- vulkānu, kas valda pār reģionu. Sagatavojieties vulkāniskajiem līdzenumiem, mežiem un smaragda ezeriem. Svarīgi atzīmēt, ka Mount Ngauruhoe nav vienkāršs vulkāns, jo tas ir slavenais “Likteņa kalns”, kas attēlots fantāzijas filmā “Gredzenu pavēlnieks”.

Un kādas brīnišķīgas pārgājienu vietas jūs zināt? Ir vienmēr jauki uzzināt jaunus ceļus, tālu vai tuvu mājām, tādēļ, ja jums ir kādi ieteikumi, kas katram būtu jāzina, lūdzu, nekautrējieties mūs par to informēt komentāru sadaļā!