7 pārsteidzoši sporta veidi

Jūs jūtaties garlaikots iedomājoties par futbola spēlēšanu, kas ir kļuvusi tik izplatīta šajās dienās? Regbijs nav pietiekami moderns un jūsu slidošanas prasmes nav tik teicamas, lai spēlētu hokeju? Tad aplūkojiet ar mums tuvāk dažus no vistrakākajiem sporta veidiem, par kādiem jebkad būsiet dzirdējuši un varbūt kāds jums liksies pietiekoši saistošs, lai pievērstu tam savu interesi! Uzmanību, gatavību, aiziet!

Buzkaši

Vārds, kuru mēs varētu tulkot kā kazas satveršana. Buzkaši ir Afganistānas nacionālais sporta veids un tas mazliet atgādina polo, esot zirga mugurā. Atšķirība šeit ir tā, ka tā vietā, lai izmantotu bumbu, uz pretinieka vārtiem dalībniekiem šeit ir jāmet ar bezgalvainu kazas ķermeni. Visas kustības ir atļautas, pat iepļaukāt pretinieku! Turklāt, lai padarītu to vēl sarežģītāku, spēle var ilgt vairākas dienas. Neesam pārliecināti, ka drīzumā redzēsim Latvijas komandas izveidi, taču šis sporta veids ir pietiekami traks, lai tam atvēlētu vietu mūsu sarakstā.

 

Siera ripošana

Tās ir Apvienotās Karalistes gadskārtējās tradicionālās sacensības, kurā 200 dalībnieki skrien pakaļ no kalna virsotnes ripojošam siera ritulim. Katrās sacīkstēs vairāki dalībnieki gūst ievainojumus, bet par spīti tam sports katru gadu piesaista arvien vairāk un vairāk cilvēku. Uzvarētājs ir tas, kurš pirmais nonāk līdz kalna apakšai. Un nē, nedomājiet, ka varēsiet noķert sieru, jo tas ripo no kalna ar ātrumu 100 km / h. Vai arī metiet mieru domai par šo sportu un sāciet konkurēt ar Husainu Boltu.

Eukonkanto

Aiz šī dīvaina vārda slēpjas diezgan jauns somu sporta veids- Pasaules čempionāts sievu nešanā. Sportistiem jāiziet sacensību trase ar šķēršļiem 250 m garumā, neļaujot partnerim nokrist, citādi tiek piešķirts 15 sekunžu sods. Kopš Igaunijas pāra pasaules rekorda, daudzi dalībnieki savas sievas nēsā ar galvu uz leju. Uzvarētāji iegūst sievas svara alus apjomu.

Sienas spēle

Regbija paveids, sienas spēle ir viens no mazāk iecienītajiem sporta veidiem pasaulē-tajā spēkiem mērojas divas komandas, kurām nepieciešams virzīt bumbu neatejot no sienas. 30 minūšu laikā spēlētājiem jāsaglabā kontakts ar sienu, lai spēle turpinātu savu gaitu. Pēdējais oficiāli iegūtais punkts šajā sporta veidā ir datēts ar 1909. gadu.

Šaha bokss

Šaha un boksa spēļu apvienojums, šaha boksam pat ir sava pasaules federācija. Katrā spēlē ir 11 kārtas, pāra skaitļi boksam un nepāra skaitļi šaha spēlēšanai (bez boksa cimdiem, protams). Uzvarētājs tiek izvēlēts, kad viens no dalībniekiem tiek nokautēts vai kāds ir uzvarējis šaha spēli. Sports, kas saliedē gan fiziskās, gan garīgās spējas, lai radītu visdīvaināko apvienojumu.

Kabaddi

Kabaddi tika prezentēts 1936. gada Berlīnes Olimpiskajās Spēlēs. Tas ir sports, kas ietilpst cīņas sporta kategorijā. Katrā kārtā komandas dalībniekam jātiek pretinieka pusē un tam jāpieskaras, pirms atgriešanās savā pusē, netiekot nogāztam uz zemes.

Tazera bumba

Vispārsteidžokākais sporta veids šajā sarakstā. Gigantiska futbola buma, kas tiek turēta ar rokām, divi vārti, astoņi traki spēlētāji, katrs aprīkots ar elektrošoka ieroci. Tā ir elektrošoka bumbas spēle. Spēles mērķis ir sasniegt pēc iespējas vairāk punktus. Izmantot elektrošoka ieroci drīkst tikai pret spēlētāju, kura rokās atrodas bumba un tikai tad, kad viņš tuvojas vārtiem. Šodien pastāv tikai četras komandas, un, paskatoties spēles ierakstus internetā, mēs nedomājam, ka vēlētos to izmēģināt. Bet varbūt jūs esat pietiekoši avantūrisks un drosmīgs?

Visgrūtākās skriešanas sacensības pasaulē

Daži no mums laiku pa laikam skrien, citiem tā ir dzīves kaislība. Un reizēm kaislīgi cilvēki nebaidās pieņemt grūtus izaicinājumus. Šoreiz mēs runāsim par visnopietnākajiem starp skrējējiem, biedējošiem vīriem, tiem, kuriem ciešanas ir prieks. Tie, kas reāli piedalās šādās sacīkstēs. Tātad, ja jūs jūtaties lieliski par savām ikmēneša noskrietajām 23 minūtēm, varat gatavoties nokaunēties un tiekties uz mazliet lielākiem sasniegumiem.

Norseman

Vikingu dzelzsvīrs- 3,8 km peldēšana 12 ° C vidē, 180 km riteņbraukšana pie 6 ° C vides un visbeidzot 42 km skriešanas distance, lai sasildītos. Un pat tad, ja dalībniekam izdodas visu to izdzīvot, viņam ir jābūt vienam no 160 pirmajiem, lai saņemtu uzvarētāja melno t-kreklu. Pārējiem- vājajiem, tiek piešķirts baltais t-krekls un daudz vieglāka pēdējā sacensību daļa. Jau pats fakts, ka tas viss vien ir priekš krekla iegūšanas, šķiet traki, bet speciāla apkaunojoša krekla iedošana mazliet vājākiem skrējējiem ir tīra nežēlība.

Smilšu maratons

Vairāk nekā 240 km skrējiens, kas ilgst 6 dienas, pilnīgi vienatnē, 40 ° C Marokas tuksnesī. Neuztraucieties, skorpioni un citi indīgi nogalināt spējīgi kukaiņi arī tur atrodas, lai motivētu cilvēkus turpināt skriet. Un varbūt pēc piecām dienām, pavadot laiku vienam skrienot tuksnesī, ir pat iespējams sākt ar tiem sarunāties un sadraudzēties. Jā, saule un nogurums var likt sajukt prātā.

Lielā Mūra maratons

Maratons, kā darbība norisinās Lielajā Ķīnas Mūrī. Skriešana uz ļoti sen uzstādīta bruģa vienā no vismazāk plakanajiem Ķīnas reģionion, kas var būt vēl labāks? Šajā vietā ir mazāks piesārņojuma nekā Pekinā, bet skrieno uz 5164 bruģakmens gabaliem jebkurā gadījumā ir iespējams pazaudēt elpu. Vēlam jums veiksmi, ja jūs kādreiz apsvērsiet piedalīties šajā maratonā. Vienkārši dariet mums zināmu adresi, uz kuru mums vajadzētu nosūtīt ziedus jūsu ģimenei.

Madmen diagonāle

Šīs sacensības ietver skriešanu Francijas Reinjonas salā no ziemeļrietumiem līdz dienvidaustrumiem, kas nozīme 160 km galvenokārt pa kalniem, vulkāniem un džungļiem. Visa šī distance jāveic pašam. Ellē vienmēr ir jautrāk vienatnē. Cilvēku padošanās rādītājs ir apmēram 30%. Un, tā kā mums nav nekādu liecību par šiem 30%, droši var pieņemt, ka viņi joprojām ir kaut kur tajā apgabalā, barojot vietējos dzīvniekus.

Mont Blanc ultra posms

Arī Eiropa var lepoties ar gandrīz neiespējamām sacensībām. Tās noteikti ir vienas no visgrūtākajām kontinentā un vienīgās, kas šķērso trīs dažādas valstis- Itāliju, Franciju un Šveici. 170 kilometri pa Alpiem, ar 10 km augstuma starpību starp sākumu un finišu. Vienreizēji!

Ziemeļpola maratons

Mēs stingri iesakām šīs sacensības tiem, kuriem vienkārši nav pietiekami ar smilšu maratonu. Šeit var izmantot gan parastos skriešanas apavus, gan sniega kurpes- brīva izvēle. Īsumā aprakstot šo skriešanas disciplīnu- tā aizņem divkārt ilgāku laiku nekā klasiskais maratons, lai gan nāve var notikt divreiz ātrāk.

Badwater ultra maratons

Tā kā organizētājs to uzskata par “vissmagākajām sacensībām pasaulē”, tam ir daži labi argumenti, kas ir diezgan biedējoši- 217 kilometri, sākot no 85 metriem zem jūras līmeņa līdz 2500 metru augstumam finišā uz Whitney kalna virsotnes. Un ārpus distances garuma, ir īpaši apstākļi, kas var izbrīnīt. Sacensības tiek veiktas jūlija vidū Nāves ielejas vidū, kur temperatūra sasniedz 70 ° C.

Visbiežāk sastopamās traumas, kuras varat iegūt sporta zālē un kā tās novērst?

Došanās uz sporta zāli un pievēršanās kultūrismam- tas galvenokārt asociējas ar ķermeņa formas uzlabošanu, padarot to muskuļaināku un estētiskāku. Bet tas viss ir pilnīgi bezjēdzīgi, ja drīz pēc zāles apmeklējuma nākas pusgadu sēdēt mājās, sūdzoties par traumu. Šis ir diezgan iespējams scenārijs, jo cilvēki, kas dodas uz sporta zāli, saskaras ar daudz lielāku ievainojumu risku nekā tie, kas pavada savas dienas tikai mājās. Bet ievainojumu gūšana nav pazīme, kas būtu piemērojama, lai cilvēku varētu saukt par sportisku personu, tāpēc, tā vietā, lai izskatītos muļķīgi, ka viena mēneša laikā piekto reizi esiet izmežģījis potīti, apskatiet visbiežāk sastopamos ievainojumus, kurus cilvēki gūst apmeklējot trenažieru zāles, un mūsu padomus par to kā no tiem izvairīties!

Locītavu sāpes

Tas bieži vien ir saistīts ar pārāk smagu svaru izmantošanu vai pārtrenēšanos. Tas nozīmē, ka ir bezjēdzīgi palielināt ceļamos svarus, ja jūs nevarat tos pacelt pietiekami bieži, kā arī ir nav labi doties uz sporta zāli katru dienu, patiesībā ir pat otrādāk. Tas viss pārāk daudz noslogo jūsu locītavas, un tiklīdz parādās sāpes, ir grūti tikt no tām vaļā.

Tendinīts

Pastāv divas dažādas aktivitātes, kas provocē tendinītu. Pirmkārt, ja pārāk daudzas reizes tiek atkārtotas vienas un tās pašas kustības, tas rada cīpslu iekaisumu. Kā arī, un ir svarīgi to zināt, kad sākat apmeklēt trenažieru zāli, muskuļi aug ātrāk nekā cīpslas. Jūs sāksiet cilāt arvien smagākus un smagākus svarus, bet jūsu cīpslām būs grūti sekot ritmam. Nav nekāds noslēpums, kā izvairīties no tendinīta. Pirms sarežģīta vingojuma uzsākšanas vienmēr nepieciešams iesildīties un izstaipīties.

Muskuļu plīsums

Šajā gadījumā notiek tas, ka pārplīst pārāk liels muskuļu šķiedru skaits. Muskuļu pārrāvums rodas, kad jūs pacelat pārāk lielu svaru, jo muskuļi nevar atbalstīt visu sasprindzinājumu, kas tiem tiek uzlikts. Jūs sākat saprast ideju, ka pārāk smags svars nekad nenāk par labu ķermenim. Tas nenozīmē, ka jums vajadzētu celt spalvas, bet tas nozīmē, ka jums nevajadzētu izlaist pakāpeniskumu!

Krampji

Grandrīz vai ikviens jau ir saskāries ar kādu no šiem. Krampji rodas tad, kad muskuļi saraujas neatkarīgi no jūsu gribas dažu sekunžu laikā. Un lielākoties tas ir diezgan sāpīgi. Tas galvenokārt ir saistīts ar uzturu- krampji, kuri var piemeklēt jebkurā brīdī, ir saistīti ar minerālvielu un vitamīnu trūkumu, savukārt tie, kas parādās sportisko aktivitāšu laikā ir saistīti ar ogļhidrātu trūkumu. Tādēļ šeit noder vecais labais ieteikums, kas piemērojams pie veselīga dzīvesveida pamatiem- labāk ēst mazliet no visa jeb sabalansēti un saglabāt pietiekamu uzņemtā šķidruma daudzuma līmeni.

Kontrakcijas

Mazliet kā krampji, kontrakcijas ir muskuļu piespiedu saraušanās. Izņemot, ka šajā gadījumā tas notiek daudz ilgāk (bet tās arī biežāk ir mazāk sāpīgas nekā krampji). Jūs varat sajust kontrakciju klātbūtni- tā ir tāda sajūta, ka muskulī parādas bumba. Problēma ir tāda, ka tas var novest pie tendinīta, ja muskulis stiepjas uz cīpslu pārāk ilgi. Tāpēc atkal, lai izvairītos no tā, jums vajadzētu nopietni iesildīties un katru reizi izvairīties no bieži atkārtotām kustībām vienā un tajā pašā muskulī.

Labāk piedzīvot ego traumu, kad redzat kādu spēcīgāku par jums

Tas ir grūti, bet pacietība ar laiku atmaksāsies! Protams, panākumi nāks tikai tad, ja jūs katru dienu negūsiet traumas, tādēļ atliek doties uz priekšu ar maziem, bet drošiem soļiem.

Sešas no labākajām vietām, kur doties pārgājienos

Iespējams, ka top 50 vai pat top 100 izveidošana būtu pieņemāka, ja ņem vērā neticamo daudzumu pasaulē esošo brīnišķīgo vietu, kas piemērotas pārgājieniem. Izvēlēties tikai sešas no tām bija diezgan liels izaicinājums, bet tas mums ir ļāvis pievērsties tikai  visievērojamākajām takām. Maršruti, kas ir dažāda garuma, grūtas vai vienkārši pārejamas takas, tiem visiem ir kaut kas kopīgs- to piedāvātās ainavas ir neizsakāmi skaistas. Pietiekami labs iemesls, lai nebaidītos mazliet sevi upurēt un riskēt iegūt muskuļu sāpes pēc tam, kad to maršruti ir izieti.

Torres del Plaine nacionālais parks – Čīle

Brīnišķīgs nacionālais parks, kas piedāvā daudzas elpu aizraujošas ainavas starp ledājiem, kalniem un savvaļas dzīvniekiem, kas tur mierīgi dzīvo. Ir pieejami vairāki ceļi. Daži no tiem nav īpaši sarežģīti un var ilgt vienu dienu, ja iešanas temps ir lēns, bet daži citi var likt jums izveidot nometni dabas vidū. Ieteicams veikt W veida maršrutu, kas ļauj atklāt visskaistākās parka daļas. Ceļš, kas iet caur Cero Plaine Grande kalnu un pelēko ledāju. Šai takai varat plānot 4 vai 5 dienas.

Apalahas taka – ASV

Kļuvis populārs pēc Bila Braisona grāmatas “A walk in the wood”, šis ceļš iet gar Amerikas Savienoto Valstu austrumu krastu vairāk nekā 3500 kilometrus. Pati taka nav grūta, bet, ja jūs vēlaties to visu iziet ar vienu piegājienu, tas būtu milzīgs izaicinājums jūsu izturībai. Ir vajadzīgi vairāki mēneši, lai veiktu visu attālumu. Tas atrodas starp blīviem mežiem un brīnišķīgām panorāmām.

Annapurna taka – Nepāla

Annapurna, vārds, kas liek mums sapņot, bet kas ir jānopelna, ja jūs vēlaties to izdarīt ar savu kāju spēku un kurpju pretestību! 206 kilometrus garais maršruts ļaus jums iet caur visiem reģiona interesantākajiem punktiem. Plānojiet dažas kāpšanas nodarbības, jo dažas maršruta daļas ir augstākas par 5000 metriem. Labs treniņš kājām!

Inka ceļš – Peru

Kas var būt labāks veids, kā atklāt slaveno Machu Picchu reģionu, ja ne ar kājām? Machu Picchu nav vienīgais apskates objekts, jo šis ceļš iet arī caur Huayna Picchu- kalnu, kas atrodas netālu no slavenās vietas un no kurienes uzņem gandrīz visus šīs vietas attēlus. Skaists reģions, kas atklājas tikai visdrošākajiem cilvēkiem.

Baltais kalns – Francija, Itālija, Šveice

Mītisks kalns, neticamas ainavas un koku galotnes, ko atklāt jaunā veidā, kamēr vien garie kilometri neliek jums baidīties. Ceļa garums ir aptuveni 170 km, un tā sasniegšanai ir nepieciešamas 2 nedēļas. Ir iespējams iepriekš rezervēt savu izmitināšanās vietu blakus ceļam, un baudīt vietējo virtuvi, lai uzkrātu spēkus turpmākajam ceļam.

Tongariro ziemeļu taka – Jaunzēlande

Lai gan tas atrodas tālu, ir tiešām vērts iegādāties biļeti priekš tā. Ceļš, kas apvieno maršrutu pa Ngauruhoe kalnu- vulkānu, kas valda pār reģionu. Sagatavojieties vulkāniskajiem līdzenumiem, mežiem un smaragda ezeriem. Svarīgi atzīmēt, ka Mount Ngauruhoe nav vienkāršs vulkāns, jo tas ir slavenais “Likteņa kalns”, kas attēlots fantāzijas filmā “Gredzenu pavēlnieks”.

Un kādas brīnišķīgas pārgājienu vietas jūs zināt? Ir vienmēr jauki uzzināt jaunus ceļus, tālu vai tuvu mājām, tādēļ, ja jums ir kādi ieteikumi, kas katram būtu jāzina, lūdzu, nekautrējieties mūs par to informēt komentāru sadaļā!

Nežēlīgākie sporta veidi pasaules vēsturē

Ja jūs kādreiz domājāt, ka tādos sporta veidos kā hokejs vai amerikāņu futbols ir pārāk daudz vardarbības un tie ir pārāk nežēlīgi, jūs esat tālu no sagatavotības līmeņa, lai lasītu par šeit aprakstītajām sporta disciplīnām. Visā vēsturē cilvēce ir bijusi vairāk nekā radoša, kad runa ir bijusi par “spēlēm”, kas būtu nežēlīgāka par iepriekšējo. Šeit ir īss to saraksts, lai jūs justos daudz labāk par mūsdienu sportu, kas salīdzinoši ir ļoti maigs!

Fuchsprellen (lapsu mešana)

Šis sports bija slavens Vācijā, Nīderlandē un Polijā 17. un 18. gadsimtā. Tas sastāv no lapsu katapultēšanas (lai gan bija iespējams izmantot arī citus dzīvniekus, tiklīdz visi rudie dzīvnieki bija miruši …), izmantojot slingeru, un cenšoties panākt, lai tie sasniegtu iespējami augstāko punktu. Bija iespējams tos uzsviest līdz 7,5 metru augstumam, attiecīgi jūs varat viegli iedomāties, ka piezemēšanās šiem dzīvniekiem bija vairāk nekā sāpīga.  17. gadsimta beigās, Polijas karalis, Augusts II, organizēja lapsu mešanas turnīru, kurā tika nogalinātas 647 lapsas, 533 truši, 34 āpši un 21 kaķis. Ne vēstures aspekts, par kuru šīs valstis var lepoties.

Zosu spēle

Šajā īpaši vardarbīgajā “spēlē”, kuru praktizēja Beļģijā, mērķis bija novilkt galvu no zoss, kas bija vai nu piestiprināta pie riteņa, līdz pusei aprakta vai iesprostota būrī. Lai izklaidi padarītu jautrāku, cilvēki centās noripināt to galvas ar aizsietām acīm vai jājot zirga mugurā. Kaut arī šis sports bija ārkārtīgi nežēlīgs, ir ziņas, ka tas joprojām tiek praktizēts kādā nomaļā Beļģijas reģionā.

Pancras

Grieķijas sports bija arī ļoti vardarbīgs, tā nosaukums sastāvēja no vārdiem “Pan”, kas nozīmē “Viss” un “Cras”, kas nozīmē “Spēks”. Būtībā šis sporta veids bija brīvās cīņas turnīrs, kurā viss bija atļauts, izņemot košanu un pretinieka acu izduršanu. Un daži no jums joprojām domā, ka bokss vai restlings ir kas barbarisks?

Bērnu bokss

Runājot par boksu, nākamais sarakstā ir viens no tiem veidiem, kas var likt negatīvismā saraukt pieri. Otrā pasaules kara laikā un nedaudz pēc tam ASV jūras flotes spēki organizēja bērnu boksa turnīru. Bērniem no dažādām vecuma grupām, kā arī maziem zīdaiņiem, bija jācīnās ringā, līdz kāds no viņiem tiktu nokautēts. Apsverot to, kā tagad mēs domājām, vai iepļaukāšana un pēriens ir cietsirdīgi pret bērniem, mēs varam būt priecīgi, ka esam tālu no tā laika uzskatiem!

Cūkas un Četru Aklo spēle

Ja jums joprojām ir bijusi dūša lasīt šo sarakstu līdz šim brīdim, mēs apsveicam jūs, bet šī “Cūkas un Četru Aklo” spēle” neradīs vietu gaišām domām. Varam būt pateicīgi, ka mēs vairs nedzīvojam viduslaiku periodā un, ka mēs esam civilizēti, jo nākamais apraksts visticamāk naktī sniegs jums murgus (ja jūs vēl neesat lasījis to, kas bija pirms tam…). Tajā laikā cilvēki sapulcināja četrus neredzīgus cilvēkus un cūku (kā jau nosaukums ļauj to uzminēt), un aprīkojot šos cilvēkus ar ieročiem, viņu mērķis ir nogalināt cūku. Protams, ja neviens no dalībniekiem neko neredz, ir milzīgs risks, ka trieciens nebūs skāris cūku, bet drīzāk vienu no biedriem. Un tā bija visas šīs spēles jautrība, tā ka varam būt vairāk nekā atviegloti, ka tā mūsdienās vairs netiek praktizēta.

Labākie vingrinājumi, lai iegūtu izteiksmīgu “sešpaku”!

Jūsu vēders ir mīksts un ar liekajiem taukiem, bet jūs vēlētos, lai tas būtu stingrs un plakans? Tas ir diezgan izplatīti starp daudziem cilvēkiem, tāpēc mēs gatavojamies sniegt dažus padomus, kas jums palīdzēs iegūt skaistu presi, ja vien tos pienācīgi pildīsiet.

Crunches

Lai nodarbinātu augšējos preses muskuļus, ”kranči” ir ļoti labs pamats. Apgulstieties uz grīdas, nolieciet kājas, lai izveidotu 45 ° leņķi, un novietojiet rokas aiz ausīm vai saliekot krusteniski uz krūtīm. Nekad nelieciet rokas aiz kakla, tas ir svarīgi! Tagad paceliet ķermeņa augšdaļu, izelpojot, vienlaikus saglabājot muguras apakšējo daļu uz grīdas, un pēc tam ieelpas laikā noliecieties atpakaļ uz grīdas. Pastāv arī tādas variācijas, kā, piemēram, kāju pacelšana, bet vispirms ir nepieciešams apgūt pareizu tehniku pamatos.

Medicine Ball Slam

Priekš šī vingrinājuma jums būs nepieciešams iegādāties Medicine Ball Slam, svērtu bumbu, bet šīs aktivitātes veikšana ir jautra un pūles ir tā vērtas. Jums ir jāpieceļas, ceļi nedaudz izliekti, paceļat bumbu virs galvas, izstiepjot rokas, un tad vienkārši metiet bumbu uz grīdas, nedaudz noliecoties. Tad jūs noķerat bumbu un sāciet no jauna. Tas ne tikai nodarbina jūsu preses muskuļus, bet arī plecus!

Šķēres

Tas nav cilvēku iecienītākais vingrojums, bet tā efektivitāte ir diezgan augsta, tādēļ to ir vērts atzīmēt. Šim nav īpašu ieteikumu, jums vienkārši jāguļ uz grīdas un jāveic šķērveida tipa kustības ar kājām, nepieskaroties grīdai, it kā jūs peldētu.

Side Jacknife

Jūs apguļaties uz sāna un sākat veikt kustības, kas līdzīga šķēres vingrinājumam, tikai no sāna. Ideja ir sasprindzināt savus slīpos muskuļus un ļaut tiem lēni atsprindzināties. Tad jūs maināt pusi, lai to līdzsvarotu. Mēs stingri iesakām jums aplūkot YouTube dažus video piemērus, lai apgūtu kustības.

Kokons

Jūs guļat uz grīdas, izstiepjot rokas aiz galvas, tāpat izstiepjot kājas uz priekšu, bet pēdas ir mazliet paceltas virs zemes. Tad vienlaikus saliekot kājas ceļos lieciet tos pret krūtīm pleciem un rokas lieciet pāri ceļiem. Pēc tam atgriezieties iepriekšējā pozīcijā un atkal atkārtojiet.

Sandbag Sit Up

Šim jums būs nepieciešama svērta soma (jūs to varat iegādāties, bet var arī vienkārši izveidot ievietojot smagus materiālus mugursomā vai sporta somā, tā darbosies tāpat). Jūs guļat uz grīdas, ar rokām satveriet maisu un izstiepiet tās virs jums, un tad ļaujat rokām lēnām nolikt somu atpakaļ uz grīdas aiz savas galvas ar izstieptām rokām, līdz esat miera pozīcijā un tad atkārtojiet.

Front Sheath

Sheath ir ļoti efektīvs vēdera muskulatūras nostiprināšanai, tāpēc aprakstīsim divas variācijas. Pirmais, vieglākais, ir priekšējais sheath. Jūs noguļaties piepumpēšanās stāvoklī, bet atbalstoties uz elkoņiem, nevis rokām, abas kājas pilnībā izstieptas. Jūs sasprindzinat presi un muguras muskuļus tik daudz cik iespējams un saglabājiet šo stāvokli pēc iespējas ilgāk. Otra variācija, kas ir nedaudz sarežģītāka, sastāv no sānu treniņa, kas nozīmē, ka jūs visu savu svaru novietojat tikai uz viena no elkoņiem, atbalstoties uz pēdas sāna vertikāli paceļot pretējo roku.

Gurnu vingrojums

Paņemiet jogas paklāju, apguļaties uz muguras, izstiepjot rokas prom no krūtīm vai līdzās ķermenim. Tad jūs stiepjat savas kājas un sasprindziniet savu presi, ceļot gurnus uz augšu. Tas varētu būt sāpīgi, tādēļ iesakām izmantot paklāju.

Ja jūs sekosiet mūsu ieteikumiem šajā aprakstā, jau drīz varēsiet just atšķirību savā vēdera muskulatūrā. Lai veicas!

Ieteikumi skriešanas iesācējiem

Tātad beidzot jūs nolēmāt atgriezties pie sportiskajām aktivitēm pēc 5 gadu ilgas picas ēšanas visu dienu laiskojoties pie TV ekrāna? Un starp visiem sporta veidiem jūs esat izvēlējušies skriešanu, jo tas, šķiet, ir veselīgi un lēti praktizējami? Tad šeit ir daži padomi, kā izvairīties no miršanas pēc  15 metru skrējiena.

Sāciet lēnām un pakāpeniski (vismaz 30 minūtes / sesija)

Pirmajā reizē nav vērts mēģināt noskriet 10 km mazāk kā 50 minūšu laikā. Šādi jūs varat attapties guļot ceļa malā jau pēc trešā kilometra, it īpaši, ja jūs nekad neesat skrējis lielas distances. Labākais ir sākt ar vismaz 30 minūtēm skriešanu bez apstāšanās ar vieglu elpošanu, kas nozīmē, ka jūs spējat runāt skriešanas laikā. Iestatiet sev tādus mērķus kā, piemēram, skriešanas biežuma vai to ilguma palielināšana ar katru nākošo nedēļu.

Neviens uz jums neskatās

Mums var bieži šķist, ka, ja mēs skriesim pārāk lēni vai kļūsim pārāk slapji, tad cilvēki skatīsies uz mums un vērtēs. Patiesībā nevienam tas nerūp. Vai nu cilvēki ir greizsirdīgi, jo viņiem nav drosmes uzsākt skriešanu vai arī viņi jau ir daļa no skrējēju komandas, un tad tā ir 100% solidaritāte! Tātad, atbrīvojiet savu prātu un skrieniet tikai priekš savas labsajūtas, nedomājot par liekām lietām.

Skriešanas uzsākšanai nav vecuma ierobežojuma

Izņemot, ja esat 6 mēnešus vecs un jūsu galvenā aktivitāte aprobežojas ar velšanos. Attiecībā uz pārējo- jums var būt divdesmit vai piecdesmit gadi, tas nav svarīgi. Patiesībā liela daļa skrējēju sāk šo aktivitāti diezgan vēlā dzīves stadijā, tāpēc viss ir uzskatāms par normu.

Vispirms iegūstiet vienkāršu aprīkojumu

Nav nepieciešams jau sākumā iegādāties pro-aparatūru, piemēram, GPS vai hidratācijas maisiņu. Vislabāk ir sākt ar tādiem pirkumiem kā īsas bikses, t-krekls, pulkstenis, kas ļauj pārbaudīt savu laiku un sporta kurpes, kuras jums individuāli ir ieteicis speciālists.

Skrieniet ar citiem cilvēkiem

Skriešana grupās ir motivējoša. Vai tie būtu cilvēki ar labāku līmenis nekā jums, vai arī jaunienācēji šajā disciplīnā, viņi liks jums progresēt vairāk nekā to pats ievērosiet. Nenāk par ļaunu trenēties kopā ar kādu, kurš ir pieredzējušāks par jums, lai mazinātu atšķirību.

Turpiniet klausīties savā ķermenī

Pat, ja jums ir progresīvi mērķi, jūsu ķermenis var būt vairāk noguris no vienas nedēļas uz otru (ārējo apstākļu dēļ). Nevilcinieties atvilkt elpu un pārtraukt sesiju, ja nepieciešams. Labāk samazināt sesijas intensitāti nekā to saglabāt un riskēt gūt traumu.

Nevilcinieties modificēt sesiju, lai tā nekļūtu pārāk garlaicīga

Rutīna ir garlaicīga, tā var radīt jums iespaidu, ka jūs neprogresējat. Tātad šeit ir padoms, lai dažreiz mainītu savu treniņu- vienu reizi veiciet parasto klasisko sesiju ar savu regulāro ātrumu un ilgumu, un citu reizi nedēļā veiciet to, ko sauc par ”30/30”, kas ir 30 sekundes sprints un 30 sekundes atpūta. Jūsu sirds par to būs pateicīga!

Turpiniet!

Sākot skriet visgrūtākais ir nevis uzsākt, bet gan turpināt. Pat, ja jūsu progresēšana ir lēna, tā tur ir, un jūsu ķermenis tomēr strādā. Tas ir iemesls, kāpēc grupu nodarbības darbojas pozitīvi. Uzsāktā mērķa turpināšana noteikti ir labākā uzvara.

Reģistrējieties sacensībām

Neuztraucieties, runa nav par piedalīšanos sacensībās jau sākot otro skriešanas nedēļu. Sagatavojieties vairākas nedēļas vai pat mēnešus pirms reģistrēšanās 5 vai 10 km maratoniem. Mērķis šeit ir atzīmēt savu piederību skriešanas pasaulei. Turklāt reālās sacensībās cilvēki neapzinoties skrien efektīvāk.

Desmit pasaules skaistākās skriešanas vietas

Skriet ir brīnišķīgi un tas liek jums zaudēt daudz kaloriju, bet tā var būt arī diezgan garlaicīga nodarbe. It īpaši, ja jūs to darāt uz skrejceliņa trenažieru zālē vai stadionā viena maza apļa ietvaros. Kāpēc gan neizvēlēties vairāk pievilcīgu maršrutu? Labs veids, kā apvienot noderīgo ar patīkamo un priecēt acis ar skaistiem apskates objektiem, vienlaikus rūpējoties par sava ķermeņa formu! Šeit ir 10 vietas, kuras mēs jums silti iesakām- dažu kilometru ceļi pa visu pasauli, kas mainīs jūsu redzējumu un pieredzi  par skriešanu!

Mont Blanc – Francijas Alpi

Apgabals ir neticami skaists ar zaļām ielejām un sniega noklātām virsotnēm, un tas ir pilns ar profesionāli plānotiem maršrutiem cauri mežiem vienā no vietām ar tīrāko gaisu visā Rietumeiropā. Un, kad jums ir apnicis skriet, jūs varat doties slēpot vai sauļoties vienā no slēpošanas stacijām.

Tokijas imperatora pils – Japāna

Ļoti mūsdienīgs un plaši pazīstams 5 kilometru ceļš, kas apseko ārējo pils malu. Skats ir elpu aizraujošs, un vieta ir skrējējiem draudzīga, jo jūs varat viegli atrast skapīšus un dušas apkārt pilij, lai varētu atstāt savas mantas un atsvaidzinātos pēc svīštošās aktivitātes!

Panamas kanāls – Panama

Panamas kanāls, kas jau ir pietiekami iespaidīgs, piedāvā vairākus variantus skrējējiem, lai tie izbaudītu paradīzes ainavu. Tātad, ko jūs vēl gaidāt, nopērciet nākošo lidmašīnas biļeti uz Panamu un esiet gatavs veikt skaistus skrējienus cauri šim zaļajam brīnumam. Un, kad skrējiena laikā karstums sāk uzvarēt jūsu ķermeni, vienkārši ienirstiet tuvējā jūras krastā. Kā jau mēs atzīmējām- paradīze!

Sigiriya – Šrilanka

Klasificēta UNESCO kā viena no skaistākajām vietām uz planētas, Sigiriya cietoksnis piedāvā vienu no skaistākajām skriešanās vietām pasaulē. Skrējiens, kas liks jums ceļot cauri ezeriem un dārziem, kas atrodas apkārt ap monumentālo cietoksni. Un visdrošākajiem starp jums- kāpēc ne pabeigt savu skrējienu, uzkāpjot pa kāpnēm līdz virsotnei? Tam vajadzētu būt vairāk nekā pietiekami, lai attīrītu plaušas!

Centrālais parks Ņujorkā – ASV

Amerikāņu pilsētas “Zaļās plaušas” apmierina ikdienas simtiem skrējēju, kuri bauda šīs simboliskās klusās pilsētas daļas vienmēr iespaidīgo mieru. Centrālajā parkā jūs varat atrast visu- teritorijas ar daudz cilvēkiem, dzīvniekiem, mazām takām, kas liek justies kā laukos, kur valda miers, kas vijas starp kokiem un ūdens tilpnēm… Varat izvēlēties starp skriešanu ap parku, aplūkojot parka robežas tuvumā esošos debesskrāpjus vai arī skrieniet uz tā centru, lai ienirtu zaļumu burvībā un putnu skaņās. Iespējas ir vairākas, atbilstoši noskaņojumam.  Un ir vairāk nekā iespējams, ka jūs varat satikt kādu slavenu personu (piemēram, Tomu Henksu), arī veicot rīta skrējienu blakus jums.

Keiptauna – Dienvidāfrika

Nākamā pietura ir pie jūras. Labākā vieta, kur redzēt roņus un delfīnus, baudot brīnišķīgu skatu uz okeānu. Šis skriešanas ceļš ir pazīstams visā pasaulē, un nokļūstot tur ir vairāk nekā viegli saprast, kāpēc.

Ķīnas Lielais mūris – Ķīna

Grūti nosaukt ko vēl iespaidīgāku. Vispieredzējušākie skrējēji reģistrējas maratona sacensībām, kas katru mēnesi notiek Lielajā mūrī, bet citiem ir iespējams izvēlēties šo iespaidīgo konstrukciju arī vien dažu kilometru skrējienam. Skriešanas maršruts, kas nav ierindojams starp tiem vieglākajiem, bet kurš noteikti paliek atmiņā uz mūžu sava skaistuma dēļ.